Menu Zamknij

Ogólnopolski Projekt Emp@tyczna Klasa

Emp@tyczna Klasa

Pracownicy CUS wraz z dziećšmiW dniu 16 grudnia 2021 r. odwiedziły nas Panie Katarzyna Łepkowska pedagog i Pani Marzena Grabowska nauczyciel języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Stawiskach wraz z uczniami V klas realizującymi Ogólnopolski Projekt Emp@tyczna Klasa.

prace dzieciUczniowie w ramach projektu dostarczyli własnoręcznie wykonane kartki świąteczne i drobne upominki naszym Seniorom.

Otwarte serca najmłodszych mieszkańców gminy Stawiski również docierają do takich osób. Naszą misją jest zauważyć drugiego człowieka, pochylić się nad jego problemami, nauczyć się słuchać i chociaż przez moment ogrzać się w ich cieple, spokoju i zaczerpnąć chociaż trochę cierpliwości. Starsi, samotni – czasami z wyboru, czasami z konieczności. Nie są niezauważalni i tak samo jak my mają pragnienia, na pewno marzenia, pełni nadziei na lepsze dziś i lepsze jutro.

Z tym szlachetnym przesłaniem pracownicy Centrum Usług Społecznych w Stawiskach z ogromną radością zapukają do drzwi samotnych starszych osób, przekazując im przygotowane podarunki i życzenia z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Dziękujemy Paniom Katarzynie Łepkowskiej i Marzenie Grabowskiej za niniejszą inicjatywę, aktywność i włączenie się we współpracę z Centrum Usług Społecznych w Stawiskach. Razem można więcej.

p.o. Zastępcy Dyrektora
Centrum Usług Społecznych w Stawiskach
Organizator Społeczności Lokalnej
Małgorzata Mroczkowska