Menu Zamknij

APEL DO MIESZKAŃCÓW GMINY STAWISKI

Napis "nie daj się oszukać"> poniżej zdjęcie starszej kobiety i zamaskowanego mężczyzny rozmawiających przez telefon

Szanowni Mieszkańcy gminy Stawiski, bądźcie czujni i rozważni rozmawiając przez telefon, ponieważ coraz bardziej popularna na terenie Gminy Stawiski  stała się metoda oszustwa „na wnuczka”.

Oszuści zjawiają się zwykle w najmniej odpowiednim momencie. Chcą sprawdzać instalacje, pobierają opłaty za abonament telewizyjny, przynoszą zapomogi, sprzedają różne produkty, a nawet zbierają pieniądze „dla ubogich”. Wykorzystują czyjąś nieostrożność usiłując wmówić, że są przedstawicielami rozmaitych instytucji unijnych, państwowych lub pomocowych, dzwoniąc udają członka rodziny, potrzebującego natychmiastowej pożyczki – gotówki.

W trosce o bezpieczeństwo mieszkańców apelujemy o czujność i rozwagę, które mogą uchronić przed konsekwencjami poważnych strat finansowych. W sytuacjach tych niezbędne jest stosowanie kilku podstawowych zasad:

  • ograniczone zaufanie,
  • nie wpuszczanie do swoich mieszkań osób nieznajomych,
  • unikanie podejrzanie korzystnych ofert, tym bardziej, jeżeli połączone one są z wymogiem podpisywania dokumentów, wpłatą zaliczki, ujawnieniem informacji, czy okazaniem swoich oszczędności.

Pod żadnym pozorem nie przekazujcie Państwo pieniędzy osobom obcym. Ostrzegajmy innych przed wspomnianymi zagrożeniami i wspólnie dbajmy o nasze bezpieczeństwo.

Zwracamy się z APELEM, aby zgłaszać informacje o zauważonych, podejrzanych osobach, które pojawiły się w naszej klatce schodowej, mieszkaniu, czy posesji dzwoniąc pod bezpłatne numery 997 lub 112, bądź kontaktować się z najbliższą jednostką Policji –  Posterunek Policji w Stawiskach.

BĄDŹCIE CZUJNI – NIE DAJCIE SIĘ OSZUKAĆ – POWIEDZCIE NIE!