Menu Zamknij

INFORMACJA

Zbliżenie na węgiel

Na podstawie art. 34 ust.1 ustawy z dnia 27 października 2022 r. o zakupie preferencyjnym paliwa stałego dla gospodarstw domowych (Dz. U. z 2022 r., poz. 2236), Burmistrz Stawisk informuje o przystąpieniu Gminy Stawiski do zakupu paliwa stałego z przeznaczeniem do sprzedaży gospodarstwom domowym w ramach zakupu preferencyjnego w okresie: 01.01.2023 r. – 30.04.2023 r.

Mieszkańcy mogą składać wnioski na konkretną ilość węgla oraz jego rodzaj (ekogroszek, orzech), które planują zakupić w okresie od dnia 01 stycznia 2023 r. do dnia 30 kwietnia 2023 r.

Zgromadzone wnioski pozwolą na określenie rzeczywistych potrzeb mieszkańców Gminy Stawiski w zakresie planowanych zakupów węgla oraz umożliwią podjęcie decyzji, co do sposobu dystrybucji węgla na terenie Gminy Stawiski.

Zgodnie z ustawą do dokonania zakupu węgla uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do dodatku węglowego.

Wnioski na węgiel należy składać na załączonym formularzu, poprzez dostarczenie go do  Centrum Usług Społecznych w Stawiskach, ul. Polowa 26, pokój nr 6 lub też przesłanie wniosku za pomocą środków komunikacji elektronicznej, na adres: cus@stawiski.pl do dnia 22 stycznia br.

W przypadku złożenia wniosku o zakup za pomocą środków komunikacji elektronicznej wniosek o zakup opatruje się kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.

Na zakup węgla przewidziane są ograniczenia ilościowe – limit wynosi 1500 kg węgla kamiennego z podziałem na rodzaj (ekogroszek, orzech) dla gospodarstwa domowego.

BURMISTRZ STAWISK
Agnieszka Rutkowska

Załączniki

Plik Wielkość pliku Pobrania
doc Wniosek na zakup paliwa stałego po cenie preferencyjnej 45 KB 71